Foto të tmerrshme/ Indiferenca njerëzore ka arritur kulmin

Sipas statistikave, rreth 100,000 krijesa detare ngordhin çdo vit për shkak të mbeturinave plastike. Dhe kjo nuk është e vetmja mënyrë vdekjeprurëse që prek kafshët.

Fatkeqësisht, njerëzimi ka shkuar shumë larg në moskujdesjen për mjedisin, duke vuajtur sot pasojat e veprimeve të tij.

Fotot e mëposhtme janë vetëm një pjesë e provave.

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.