Vritet një shqiptar në Gjermani, dy të tjerë të plagosur (EMRI+FOTO)

Një shqiptar mbeti i vrarë me armë zjarri në Gjermani ndërsa një tjetër ka mbetur i plagosur. Mediat gjermane shkruajnë se burrat e plagosur të moshës 30 dhe 31 vjeç, u gjetën në Meinestraße në rrethin Ëolfsburg Vorsfelde

Zëdhënësi i policisë Sven-Marco Claus i tha BILD se të plagosurit janë të dy shqiptarë.

Burrat përfunduan në spital, por njëri prej humbi jetën më vonë si pasojë e plagëve të marra. Disa të shtëna u qëlluan në drejtim të të rinjve nga një makinë në lëvizje, çka do të thotë se vrasja ka qenë e parapërgatitur. Viktima është identifikuar si Keidi Pasha.

Ata po ecnin në trotuar. Një banor i tha BILD se kishte dëgjuar gjashtë të shtëna. Hetuesit siguruan prova në vendngjarje, kontrolluan rrobat e viktimës për të dhëna për detaje. Një komision hetimor për vrasjen u krijua mëngjesin e sotëm me rreth 20 hetues dhe zyrtarë policie.

©Copyright Gazeta SHQIP


Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.