Shuhet regjisori i njohur Gjergj Xhuvani

Është ndarë nga jeta në moshën 56-vjeçare, Gjergj Xhuvani. Ai ndërroi jetë sot në një spital në Romë, pas një sëmundjeje të rëndë.

Gjergj Xhuvani njihej si regjisor, skenarist, producent shqiptar. Ai lindi në vitin 1963 në Tiranë. Në vitin 1986 diplomoi në Akademinë e Arteve në Tiranë dega Artet dramatike.Që nga viti 1986 deri në vitin 1990, ai punoi si asistent regjisor në shumë filma dhe në vitin 1991 realizoi filmin e tij të parë “Bardhë e zi”.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.