Parandalohet vrasja në Tiranë, shkodrani i rrezikshëm kapet me armën e mbushur

Parandalohet një vrasje, ndërsa është vënë në pranga një person i rrezikshëm në Tiranë, Satesin Erkocevic.

Zëdhënësi i Policisë Gent Mullaji në një konferencë për mediat tha se personi i rrezikshëm u neutralizua në rrugën ‘Bilal Xhaferri’ dhe është nga Shkodra.

“Një person me rrezikshmëri të lartëe dshiohet se do kryhej një krim të rëndë në tiranë.Mbrëmë në orën 20:50 është marrë njoftimi se në rrugën Bilal Xhaferi ndodhet një person që bënte lëvizjen të dyshimta dhe kishte armë zjarri me vete.

Policia ka bër arrestimin e menjëhershëm të personit të dyshuar.

U be identifikimi person me rrezikshmeri te larte shoqerore. U shoqerua shkodrani 28 vjecar qe ne canten e dores iu gjet nje arme zjarri pistolete me 14 fisheke. Ai eshte i denuar nga Gjykarta e Shkodres me 20 vite burg per vrasje”, tha zedhenesi i Policise.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.