“Larje hesapesh me duart e shtetit”, ish-ministri sulmon Ramën: Ja çfarë fshihet pas lëvizjeve të fundit

Lufta ndaj bizneseve që nuk paguajnë kuponin tatimor promovohet fuqishëm nga kryeministri Edi Rama, i cili thuajse çdo ditë poston në rrjetet sociale foto hotelesh apo restorantesh që u është vënë kyçi, apo kilometra katrorë bregdet që është çliruar nga sheslgongët e bizneseve private.

Por ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, duket skeptik për këtë aksion të qeverisë. Në një postim në faqen e tij në Facebook, ai shprehet se të gjithë ata që i besojnë këtij aksioni është naiv ose militant.

Sipas Manjanit, ky është veçse një larje hesapesh me duart e shtetit e një grupi biznesesh ndaj një grupi tjetër.

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.