I mori 31 milionë paund dhe e tradhtoi, princi miliarder i hap luftë gruas së 6-të (Fotot)

Sundimtari i miliarderëve të Dubait, Sheik Mohamed bin Rashid Al Maktoum, ka hapur një çështje ligjore kundër njërës prej grave të tij, Princesha Haya bint al-Huseini, shkruan CNN.

Mediat britanike pretendojnë se Princesha Haya, e cila është vajza e mbretit të ndjerë Huseini nga Jordan, e ka lënë burrin e saj dhe ka udhëtuar nga Dubai drejt Londrës me 31 milion paund.Princesha është një figurë e njohur ndërkombëtare, duke qenë miq të ngushtë me trashëgimtarin e fronit britanik, Princin Charles dhe gruan e tij Camilla, Dukeshën e Cornëall.

Princesha Haya është motra nga babai i Mbretit të Jordanit, e cila u arsimua në Britani duke u diplomuar në në Politikë, Filozofi dhe Ekonomi në Oksford.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.