I bërë kockë e lëkurë/ Elefanti 70-vjeçar përlot botën, torturohet nga… (FOTO)

Fotografitë prekëse të një elefanti, i cili është aq i dobët, saqë i dallohen të gjitha brinjët janë shfaqur në rrjetet sociale.

Tikiiri, një elefant femër 70-vjeçar do të punojë përkrah 60 elefantëve të tjerë për Festivalin Perahera në Sri Lanka këtë vit, pavarësisht trupit të saj të dobët dhe shëndetit të keq.

Festivali 10-ditor budist përfshin kafshët e dekoruara së bashku me një mori interpretuesish duke përfshirë kërcimtarë, magjistarë dhe muzikantë.

Fotografitë e tmerrshme të Tikiirit u ndanë nga Fondacioni “Save Elephant” për të shënuar Ditën Botërore të Elefantëve.

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.