‘Digjet’ Erseka, marrin flakë 15 hektarë me pisha, ndërhyrja e vështirë

Zjarr masiv ka rënë në fshatin Boshanj të Ersekës ndërsa jJanë djegur 15 hektarë dushqe dhe pisha.

Burime nga terreni thonë se përhapja e tij është aq e madhe saqë forcat zjarrfikëse kanë vështirësi për shuarjen.

Kujtojmë që ditët e fundit ka pasur raste zjarresh në shtim, qoftë të qëllimshme ashtu edhe nga temperaturat e larta.

Ditën e djeshme, po në Ersekë në vendin e quajtur Antenat, banorët kishin ndezur zjarr për të pastruar tokën, duke shkaktuar dëme të tjera.

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.