Plazhet, si kanë qenë në vitin 1950/ Arkivat publikojnë foto

Gushti është përgjithësisht, muaji i pushimeve, plazhit, detit. Mirëpo, disa prej nëpunësve të Drejtorisë së Përgjithshme të Arkivave ende nuk kanë nisur pushimet dhe teksa ëndërrojnë, postojnë edhe foto të Fototekës së Arkivit Qendror Shtetëror, dhe risjellin në kujtesë imazhe nga pushimet e dikurshme.

Përmes fotove shihni si kanë qenë plazhet e Durrësit dhe Shkëmbit të Kavajës në vitet 1950.

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.