Kalimtarë të rastit neutralizojnë terroristin islamik me thikë në dorë në mes të qytetit (FOTO)

Kalimtarë të rastit kanë arritur të ndërhyjnë e të ndalojnë një person tepër të rrezikshëm me mjete rrethanore. I dyshuari doli nëpër rrugët e Sidnejt dhe goditi një grua me thikë duke bërtitur “Allahu Ekber”.

Kalimtarë të rastit u panë t’i afrohen duke u mbrojtur me karrige. Personi vazhdonte të bërtiste “Allahu Ekbar” dhe kërkonte ta qëllonin e ta vrisnin aty.

I dyshuari u arrestua nga policia, ndërkohë që një tjetër grua u gjet e vrarë në një apartament aty pranë. Policia tha se i dyshuari njihej për probleme mendore, si dhe kishte ideologji të lidhura me sulmet terroriste, por nuk kishte lidhje me ndonjë organizatë.Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.