Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

Kalimtarë të rastit neutralizojnë terroristin islamik me thikë në dorë në mes të qytetit (FOTO)

Kalimtarë të rastit kanë arritur të ndërhyjnë e të ndalojnë një person tepër të rrezikshëm me mjete rrethanore. I dyshuari doli nëpër rrugët e Sidnejt dhe goditi një grua me thikë duke bërtitur ?Allahu Ekber?.

Kalimtarë të rastit u panë t?i afrohen duke u mbrojtur me karrige. Personi vazhdonte të bërtiste ?Allahu Ekbar? dhe kërkonte ta qëllonin e ta vrisnin aty.

I dyshuari u arrestua nga policia, ndërkohë që një tjetër grua u gjet e vrarë në një apartament aty pranë. Policia tha se i dyshuari njihej për probleme mendore, si dhe kishte ideologji të lidhura me sulmet terroriste, por nuk kishte lidhje me ndonjë organizatë.

[gallery ids="817076,817077,817078,817079,817080,817081,817082,817083,817084,817086"]

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore