Historike/ Kabina seksi pranë aeroportit, do shtojë…(Foto)

Aeroporti “Tempelhof” ka parë zhvillime të rëndësishme në Gjermani, që nga shërbimi si fushë ajrore për nazistët gjatë Luftës së Dytë Botërore, e deri te strehimi i refugjatëve sirianë.

Në vitin 2008 u mbyll si aeroport dhe u kthye në një park gjigant, ku banorët e Berlinit dilnin mbrëmjeve të verës për të shëtitur.

Por ndryshimi më i fundit mund të jetë pak më ekstrem. Kryetari i Bashkisë së rajonit “Mite” në Berlin ka propozuar kabina të vogla ku prostitutat mund të takohen me klientët, pranë aeroportit.

Kjo nismë do të shërbejë për të shtuar sigurinë e prostitutave, si dhe për t’i larguar takimet nga rrugët e qytetit, pasi ka pasur ankesa nga qytetarët.

Nisma nuk është diçka e re për Gjermaninë. Në qytetin e Këlnit janë përdorur që në vitin 2001 pikëtakime në formë garazhesh, ku klientët futen me makinë për t’u takuar me prostitutat.

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.