Braçe i ashpër me Veliajn: Shikoni ç’bëhet poshtë dritares sime, na morën edhe trotuarin (VIDEO)

Erion Braçe ka reaguar ashpër ndaj bashkisë së Tiranës dhe ndërtuesit të një pallati, poshtë shtëpisë së zv.kryeministrit.

Braçe ka publikuar një video ku shfaqet “kantieri i madh i pyllit orbital të betonit”. Sipas Braçes, firma ndërtuese kërkon të zaptojë trotuarin, ndërsa hedh akuza edhe për investimin 1 milion dollarë që u nis për pedonale dhe korsi biçikletash, por nuk funksionon më si i tillë.

Reagimi i plotë:

Prej dritares sime:
KANTIERI I MADH I
PYLLIT ORBITAL TE BETONIT!

Une nuk e di se kur do gjendet
nje ekuiliber midis ketyre qe
duan te fitojne e te fitojne dhe,
ne te tjereve qe duam
te jetojme e te jetojme!

Si ka mundesi qe keta qe
fitojne e fitojne,
as e paten e as do e kene kulturen e
mos cenimit te asaj qe eshte e perbashket, publike,
per te gjithe!

Shiheni,
njeri nga keta e zuri gjysmen e trotuarit;
e quan rrethim kantieri!
Deri tre dite me pare, te shtunen,
ishte ne kufijte e tij, sot jo me!
Tre dite me pare,
bertita une, u be sikur u reagua!
Madje dhe investitori me shkruajti,
donte gjysmen e trotuarit.

I thashe dhe atij,
ne kete qytet
nuk rroni vec ju qe fitoni e shtoni,
por edhe ne qe duam te jetojme si njerez.

As kuptoi e as u bind!
Trotuari sot eshte i zene ne gjysmen e tij; per te ai eshte funksional sepse eshte 1 meter i lire!

Nje vit me pare,
ne kete rruge u investuan 1 milion USD.
U nis per pedonale-pedonale nuk eshte me;
U nis me korsi bicikletash-korsi bicikletash nuk ka me;
U nis me trotuare-ka vec nje trotuar nje meter sepse tjetri nuk vlen per pak nese sdo te hash dicka kokes;
U nis me parkingje, nga ato ku merr ate kuponin tek bashkia-parkingje nuk ka me ose jane, por per makinerite e renda te kantierit!

Madje madje,
ndodh edhe me shume se kaq;
Kane vene tabela qarkullimi qe ne rrugen me nje sens te levizet per 230 meter (!!!!!!) ne krah te kundert,
duke i rrezikuar me jete te gjithe!

E pse?
Qe te fitojne e fitojne keta dy investitoret e medhenj.
Ne tabele,
duket nje rruge alternative,
por jo, keta nuk mund ta nisnin nga ajo rruge, ajo hapesire ju duhet 100% per te bere leke!

Kultura e te jetuarit bashke ne kete qytet as qe do egzistoje ndonjehere!

E shkaterrojne parellinjte!

Nga ish rruga Faik Konica,
nisur per pedonale me kalldrem e kthyer ne rruge per makina te renda,
kalofshi nje dite te mire!

 

View this post on Instagram

 

Prej dritares sime: KANTIERI I MADH I PYLLIT ORBITAL TE BETONIT! Une nuk e di se kur do gjendet nje ekuiliber midis ketyre qe duan te fitojne e te fitojne dhe, ne te tjereve qe duam te jetojme e te jetojme! Si ka mundesi qe keta qe fitojne e fitojne, as e paten e as do e kene kulturen e mos cenimit te asaj qe eshte e perbashket, publike, per te gjithe! Shiheni, njeri nga keta e zuri gjysmen e trotuarit; e quan rrethim kantieri! Deri tre dite me pare, te shtunen, ishte ne kufijte e tij, sot jo me! Tre dite me pare, bertita une, u be sikur u reagua! Madje dhe investitori me shkruajti, donte gjysmen e trotuarit. I thashe dhe atij, ne kete qytet nuk rroni vec ju qe fitoni e shtoni, por edhe ne qe duam te jetojme si njerez. As kuptoi e as u bind! Trotuari sot eshte i zene ne gjysmen e tij; per te ai eshte funksional sepse eshte 1 meter i lire! Nje vit me pare, ne kete rruge u investuan 1 milion USD. U nis per pedonale-pedonale nuk eshte me; U nis me korsi bicikletash-korsi bicikletash nuk ka me; U nis me trotuare-ka vec nje trotuar nje meter sepse tjetri nuk vlen per pak nese sdo te hash dicka kokes; U nis me parkingje, nga ato ku merr ate kuponin tek bashkia-parkingje nuk ka me ose jane, por per makinerite e renda te kantierit! Madje madje, ndodh edhe me shume se kaq; Kane vene tabela qarkullimi qe ne rrugen me nje sens te levizet per 230 meter (!!!!!!) ne krah te kundert, duke i rrezikuar me jete te gjithe! E pse? Qe te fitojne e fitojne keta dy investitoret e medhenj. Ne tabele, duket nje rruge alternative, por jo, keta nuk mund ta nisnin nga ajo rruge, ajo hapesire ju duhet 100% per te bere leke! Kultura e te jetuarit bashke ne kete qytet as qe do egzistoje ndonjehere! E shkaterrojne parellinjte! Nga ish rruga Faik Konica, nisur per pedonale me kalldrem e kthyer ne rruge per makina te renda, kalofshi nje dite te mire!

A post shared by Erion Brace (@erionbrace) on

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.