Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

Shpallja "non grata" e Dakos në SHBA/ A do ketë vendim politik nga PS?

Numri dy i qeverisë, zv.kryeministri Erjon Braçe ka deklaruar sot se kushdo që është nën akuzë duhet të hetohet e gjykohet sipas ligjit.

Kështu është përgjigjur Braçe, interesit të medias, për "fatin" e ish-kryebashkiakut të Durrësit, Vangjush Dako, të cilit DASH me një vendim të bërë publik, i ndaloi hyrjen atij dhe familjes në SHBA.

DASH i ndaloi hyrjen në SHBA Dakos? A do ketë vendim politik nga PS

BRACE: Unë e kam thënë vazhdimisht, cdo akuzë e ngritur nga dakos e gjithkujt tjetër, edhe anëtarë të kryesisë së PS, apo jo, apo kryetarë të partive politike si është njëri nga kryetarët e opozitës, apo nën të, duhet të hetohet dhe të gjykohet si e parashikon ligji. Askush nuk mund ti shmanget hetimit e gjykimit ne as kemi ndërmend të hyjmë në këtë proces, secili do të përballet individualisht në përputhje me ligjin në proces të drejtë e të barabartë. Por kur përdor imunitetin për ti ikur drejtësisë, si ka ndodhur, e kemi cështje të pazgjidhura në gjykatë e janë materializuar vjedhje me miliona euro nuk ka më, secili duhet të përballet atje.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore