Afrikani që luan me Kukësin këndon “Shqipëri, o nëna ime!” (VIDEO)

Skuadra e Kukësit vazhdon përgatitjet për sezonin e ri futbollistik në Mavrovë të Maqedonisë së Veriut dhe atmosfera në kampin verilindor duket mjaft entuziaste.

Këtë gjë e konfirmon edhe mesfushori afrikan Oumar Toured Camara, futbollisti i huazuar nga Besëlidhja, i cili në një video të publikuar në rrjetet sociale shfaqet duke kënduar këngën e famshme të Gëzim Nikës, “Shqipëri, o nëna ime!” përpara shokëve të ekipit.

20-vjeçari, luan prej 3 vitesh në vendin tonë, me sa duket ka filluar të ndihet shqiptar, aq sa të mësojë edhe këngët më të njohura tonat.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.