Plas në Kosovë, policia ‘kthen përmbys’ shtëpinë e politikanit serb

Ka nisur e trazuar dita e sotme në veri të Kosovës.

Mediet kosovare raportojnë se Njësia Speciale e Policisë ka bastisur shtëpinë e politikanit serb, njëherësh anëtar i Asamblesë Komunale në Ranillug, Ivan Ristiç.

Lajmi për bastisjen e banesës së këtij politikani është konfirmuar për mediet kosovare nga kryetari i Ranillugës, Davor Petkoviç.

Sipas këtij burimi, Policia ndërhyri në bazë të një urdhri gjyqësor.

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.