Boksierit të njohur shqiptar i mjaftuan 3 raunde për të mposhtur serbin (FOTO)

Boksierit shqiptar Ferit Keta i janë dashur vetëm 3 raunde për të mposhtur me “Konck out” serbin Slavoljub Mitic, në dueli ne zhvilluar mes të dyve në Maltë.

Dueli i Ketës me boksierin serb ishte kryesori në “Summer showdown” në Maltë, duke qenë se ecuria e boksierit shqiptar është e jashtëzakonshme, ku nuk njeh asnjë humbje në peshën “kruizer”.

Kjo ishte fitorja e 13 e Ferit Ketës në boks dhe e 110-a e fituar me “konck out”, shifra mjaft të mira këto për boksierin 30-vjeçar.

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.