Sulme të rënda në Afganistan, shkon në 50 numri i të vrarëve

Nga disa sulme që ka ndodhur në Afganistan kanë humbur jetën 50 persona.

Mësohet se një shpërthim ka ndodhur në lindje të Kabulit më 25 korrik kanë lënë tetë persona të vdekur. Mes tyre ka pasur edhe fëmijë dhe gra.  Ndërsa 27 persona tjerë janë plagosur në shpërthime, ka thënë zëdhënësi i Ministrisë së Shëndetësisë, Wahidullah Mayar.

Në shpërthimin e parë është përfshirë një sulmues vetëvrasës në një motoçikletë që është përplasur me një autobus, derisa i dyti ka ndodhur në zonën e njëjtë. Sulmi i tretë është kryer me makinë-bombë.

©Copyright Gazeta SHQIP


Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.