Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Arti

Kinematografia në zi, shuhet aktori i roleve për të gjithë (FOTO)

Aktori i njohur Rutger Hauer, i cili luajti në "Blade Runner" të vitit 1982, ka vdekur në moshën 75 vjeçare. Ylli vdiq në Holandë të premten pas një sëmundjeje, një lajm i konfirmuar nga agjenti i tij.

Funerali i aktorit u mbajt të mërkurën. Hauer luajti rolin e vrasësit Roy Batty në Blade Runner, i cili u drejtua nga Ridley Scott dhe luajti edhe Harrison Ford.

Ai gjithashtu është shfaqur në filmat Sin City, Batman Begins dhe serialin e HBO True Blood.

[gallery ids="804371,804372,804373,804374,804375,804376"]

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Në Fokus

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore