“Gruaja që kafshon”, ja kush i del në mbrojtje Teatrit Kombëtar (Foto)

Shpesh tek protesta për Teatrin Kombëtar kemi parë personazhe jo të zakonshëm që kërkojnë protagonizëm.

Një ndër to është edhe “gruaja që kafshon”. Ne e kemi pagëzuar me këtë emër për disa arsye që do ti rendisim në një shkrim tjetër.

“Gruaja që kafshon” dhe është kjo që shihni në foto, akuzohet qëndron gjithë ditën në shkallët e Gjykatës së Tiranës. Dhjetra denoncime kanë mbërritur në redaksinë e Gazetës SHQIP për rolin e saj në Gjykata, kë takon, tek kush zyrë futet, nga del, ku hipën dhe ku zbret. Atë e njohin të gjithë sepse nuk ka lidhje as me artin dhe as me Teatrin.

Sot, “gruaja që kafshon” doli në disa media për të dhënë një opinion rreth shembjes së Teatrit Kombëtar, por fjalët e saj ishin: Bastardë, horra, vrasës, do tju fus në burg etj…

Prezenca e këtyre njerëzve në kauza të tilla, nuk mbrojnë as Teatrin dhe asnjë vepër publike. Por përkrundazi i japin më tepër arsye pushtetit që të veprojë më shpejt.

©Copyright Gazeta SHQIP


Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.