E rëndë, aktori sulmohet me thikë në skenë (VIDEO)

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Hong Kong, ku një aktor është qëlluar me thikë në mes të skenës. Aktori dhe producenti, Simon Yam ishte duke folur në skenën e prezantimit të një linje të re dyqani, ku ishte i ftuar dhe në moment një person është ngjitur dhe e ka qëlluar me thikë në bark. Fatmirësisht aktori është futur në operacion dhe ndodhet jashtë rreziku për jetën.

Policia e Hong Kongut identifikoi dhe kapi autorin, i cili është banor vendas 53-vjeçar i mbiquajtur Chen, i diagnostikuar me skizofreninë. Autori kishte përdorur një thikë 2 cm të gjerë duke e qëlluar në bark dhe në dorë, por fatmirësisht pa pasoja për jetën.

Në video dallohet një person që hipën në skenë dhe gjuan për disa sekonda në drejtim të aktorit deri sa rojet ndërhyjnë për të kapur autorin.

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.