Pasi mori Durrësin, PS kërkesë gjykatës për njohjen e mandatit të Vorës…me firmën e Edi Ramës

Partia Socialiste sapo dorëzoi në Gjykatën e Tiranës kërkesën për njohjen e Agim Kajmakut si kryebashkiak të Vorës.

Ashtu si edhe për Durrësin, ku Gjykata nuk pranoi kërkesën e vetë kandidates fituese, Valbona Sakos, PS e ridërgoi kërkesën me firmë të Kryeministrit dhe kryetari të PS-së, Edi Rama çka çoi në miratimin e mandatit të Sakos.

Pak ditë më parë, gjyqtarja e Tiranës, Arjana Gunbardhi nuk e konfirmoi Kajmakun, duke shpallur moskopetencë e duke ia kaluar Gjykatës Administrative
Comments are closed.