Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Kryesoret

E frikshme, kush janë superkriminelët që do jenë 'shokë burgu' me baronin El Chapo (Fotot)

Pas dënimit me burgim të përjetshëm, El Chapo do të transferohet në burgun “ADX Florence”, një vend i izoluar mes maleve shkëmborë në Kolorado, ku vuajnë dënimin disa nga kriminelët më famëkeq në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Joaquin Guzman ndoshta mund të tërheqë më tepër vëmendje mediatike, për shkak të statusit si bosi i Kartelit të Sinaloas, përgjegjës për futjen në SHBA të sasisë më të madhe të lëndëve narkotike.

Por aty brenda, meksikani do të ketë mundësi të “bashkëjetojë” me disa emra vërtet të frikshëm të botës së krimit, përfshi edhe disa bashkëkombës, shekuan a2. Në burg vuajnë dënimin terroristë ndërkombëtarë, supremacistë të bardhë, agjentë të dyfishtë që kanë tradhtuar kombin dhe mafiozë amerikanë.

Fotogaleria e mësipërme ju sjell disa prej kriminelëve më të rrezikshëm që vuajnë edhe dënimet më të mëdha.

[gallery ids="800748,800749,800750,800751,800752,800753,800754,800755,800756,800757,800758,800759,800760,800761"]

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

 

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore