Lajm i fundit/Arratisen nga burgu grek 2 shqiptarë të dënuar për vrasje

Dy shqiptarë, 31 dhe 33 vjeç janë arratisur nga burgu i Kasandrës në Greqi. Dy shqiptarët ishin të dënuar me burg përjetë. Ende nuk ka të dhëna për identitetet e tyre. Mësohet se dy të burgosurit shqiptarë nuk janë paraqitur në mëngjesin e së hënës në numërimin e zakonshëm në këtë burg.

Administrata e burgut pasi vuri re mungesën e tyre ka njoftuar menjëherë policinë greke. Tashmë autoritetet kanë nisur kontrollet në të gjithë vendin dhe janë njoftuar dogana e aeroporte për të mos lejuar largimin e tyre jashtë vendit.


Comments are closed.