Zyrtari i lartë amerikan kundër opozitës: Bojkotimi i institucioneve nuk duhet të ndodhte

Ndihmës sekretari amerikan i Shtetit për Çështjet Europiane, Philip Reeker ka dhënë një tjetër mesazh të fortë për opozitën shqiptare nga Këshilli i Atlantikut, duke dënuar bojkotin e institucioneve.

“Shqipëria duhet të përdorë institucionet e saj në mënyrë që të kalojë gjendjen e sotme politike. Bojkotimi i tyre nuk është ajo që shpresuam të shohim. Ata duhet ta zgjidhin situatën brenda kuadrit kushtetues!”, ka thënë Reeker gjatë samitit në Uashington, bën me dije ambasadorja e Shqipërisë në SHBA, Floreta Faber.

©Copyright Gazeta SHQIP


Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.