Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

Zbulimi tronditës/Fermeri grek, djali i një prifti, goditi me makinë, përdhunoi dhe vrau shkencëtaren (FOTO)

Zhdukja dhe më pas vrasja e shkencëtares amerikane Suzanne Eaton në Kretë zuri titujt e mediave greke dhe jo vetëm. Misteri që mbuloi zhdukjen e 59 vjecares pasoi me lajmin për gjetjen e trupit të saj të pajejetë.  Policia greke ka arrestuar një fermer vendas, 27-vjeçarin Yiannis Paraskakis, e cili e ka pranuar para prokurorëve, se është ai autori i vrasjes barbare. Paraskakis, bir i një prifti dhe baba i dy fëmijëve, llimisht e kishte goditur atë me makinë dhe më pas e kishte future në bagazh, pa ndjenja.

Më pas e ka çuar në një bunker nazist, ku e ka përdhunuar. Biologia 59-vjeçare ka luftuar me të, pasi i ka ngulur thonjtë, gjë që çoi në identikimin e 27-vjeçarit, nëpërmjet AND-së. Por kjo nuk ka mjaftuar, pasi Paraskakis e ka vrarë biologen amerikane, pas përdhunimit.

Nga ekspertiza, ka rezultuar se ajo ka pasur disa brinjë të thyera. 27-vjeçari u zbulua, pasi më parë kishte publikuar video dhe foto në rrjetet sociale, në tunelin ku u gjet e vrarë biologia amerikane, ndërkohë që policia ka zbuluar edhe gjurmët e makinës së tij në hyrje të tunelit. Kjo e fundit ndodhej në Greqi për një konferencë shkencore. Me origjinë nga Kalifornia, nënë e dy fëmijëve, ajo jetonte në Gjermani me bashkëshortin e saj britanik.

[gallery ids="799148,799149,799150,799151,799152,799153,799154,799155,799156,799157"]

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore