Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

Gjykata vendos edhe një tjetër mandat për kryebashkiakun 

Gjykata e Shkodrës u ka dhënë mandatet dy kryetarëve të bashkive të qarkut. Gjon Gjonaj, i zgjedhur në krye të Bashkisë së Pukës dhe Mark Babani në atë të Vaut te Dejës kanë marrë këtë të martë mandatet e tyre.

Ndërkohë, Partia Demokratike kishte kërkuar të ishte palë e tretë në process, kërkesa e pranuar një ditë më parë. Por pretendimet e saj, se procesi zgjedhor ka qenë i parregullt në Bashkinë e Vaut të Dejës nuk janë marrë parasysh.

Nisur nga e drejta Kushtetuese dhe Ligji për Vetëqeverisjen Vendore, gjykata i ka dhënë mandatin kryebashkiakut të zgjedhur të Vaut të Dejës, Mark Babani.

Kujtojmë se në këtë bashki, prej javës së fundit të qershorit e deri më tani nuk është më në detyrë as Zef Hila, I zgjedhur nga e djathta. Kjo për arsye se me propozim të Ministrit të Brendshëm, Sandër Lleshaj ai u shkarkua nga detyra me firmën e kryeministrit Rama, për abuzime të rënda me detyrën, pasi ishte në krye të grupeve që dogjën dhe shkatërruan materialet zgjedhore.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

 

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore