Emina Çunmulaj tërbon emigrantët shqiptarë, “djeg” Greqinë me këngë shqiptare

Modelja e famshme shqiptare është duke kaluar pushimet e verës në ishujt e Greqisë. Në shoqërinë e miqve ajo ka udhëtuar nga ishulli në ishull me jahtin luksoz. Ndërkohë mbrëmjen e djeshme ajo ka kënduar e kërcyer në ritmin e këngëve shqiptare.

Një prej tyre ishte kënga e cila i dedikohej asaj ‘Emina’ dhe më pas ka pasuar me këngën më të fundit të Elvana Gjatës. Emina nuk i kurseu fotot me atdhetarët e saj në Greqi.   Ajo ka shijuar çdo moment mes këngësh e vallesh shqiptare.

 

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.