Emina Çunmulaj tërbon emigrantët shqiptarë, “djeg” Greqinë me këngë shqiptare

Modelja e famshme shqiptare është duke kaluar pushimet e verës në ishujt e Greqisë. Në shoqërinë e miqve ajo ka udhëtuar nga ishulli në ishull me jahtin luksoz. Ndërkohë mbrëmjen e djeshme ajo ka kënduar e kërcyer në ritmin e këngëve shqiptare.

Një prej tyre ishte kënga e cila i dedikohej asaj ‘Emina’ dhe më pas ka pasuar me këngën më të fundit të Elvana Gjatës. Emina nuk i kurseu fotot me atdhetarët e saj në Greqi.   Ajo ka shijuar çdo moment mes këngësh e vallesh shqiptare.


 

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/
LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.