7700 kg kokainë në det, ja si hidhet agjenti mbi nëndetësen e drogës (Foto+Video)

Një agjent i Rojave Bregdetare Amerikane u hodh përsipër një nëndetëseje në lëvizje dhe shkoi drejt e te kapaku i hyrjes, teksa u thoshte trafikantëve të drogës që ta hapnin.

Patrullat amerikane dalin rregullisht nëpër oqean, në gjueti të nëndetëseve të karteleve të drogës, të cilat kalojnë me miliona dollarë kokainë.


Megjithatë, rastet kur i kapin janë tepër të rralla. Por këtë herë duket se patrullat bregdetare qëlluan me fat. Pasi e kapën, nga nëndetësja nxorën rreth 7700 kg kokainë, me vlerë 232 milionë dollarë.

E njëjta taktikë përdorej dhe nga mafiozi famëkeq, El Çapo, siç mund ta shihni nga fotot më poshtë.

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/
LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.