Shembet ndërtesa 4-katëshe pranë Arenës Kombëtare, Veliaj: Çibani i fundit (FOTO)

Shembet ndertësa para Arenës Kombëtare te sheshi “Italia”. Godina 4-katëshe ishte ndërtuar para disa vitesh në hapësirë publike, dhe në të ishin vendosu disa biznese, bar kafe, restorante, dhe fast-food.

Përmes një postimi në rrjetin social “Tëitter”, kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj thotë se tashmë tashmë sheshi “Italia” hapet plotësisht në funksion të qytetarëve.

“Çibani i fundit!

Iken ngrehina e mbetur nga aksi qendror i Tiranes per ta hapur plotesisht Sheshin Italia per Arenen Kombetare 🏟

Shpronesim per ata me leje, prishje per te fortet qe shtuan katet pa leje ne kohe te Lulit e Kunatit famekeq #TiranaNukNdalet”, shkruan kryebashkiaku Veliaj.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.