Masakra e Srebrenicës, gjenocidi më i rëndë pas Luftës së Dytë Botërore

24 vite më parë, 8,000 meshkuj myslimanë nga Bosnja u masakruan përgjatë 11 ditëve në gjenocidin e Srebrenicës, ku trupat e tyre u hodhën në varreza masive.

Kur i pyetën gratë e të ndjerëve se çfarë ju mungon më së shumti rreth bashkëshortëve të tyre, ato thanë se më së shumti ju mungon periudha kur ishin duke pirë kafenë së bashku.

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/
LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.