“Kur qeverisin maskarenjtë, përfitojnë horrat”/Shpërthen Maliqi: Alarmante! Palët të ulen me presidentin

Deputeti Lefter Maliqi e cilësoi alarmante situatën në Shqipëri, duke thënë se korrupsioni është masiv në vendin tonë dhe se ekonomia po pëson goditje gjithnjë e më shumë duke detyruar largimin e shqiptarëve nga vendi. Teksa ka cituar shprehjen e Viktor Hygo: “Kur qeverisin maskarenjtë fitojnë horrat” Maliqi u ka bërë palëve të ulen me presidentin për ti dhënë fund krizës

“Situata është alarmante, vendi është në krizë të madhe politike. I bëj thirrje klasës politike, faktorit ndëkrombëtar, të mbajnë anën e popullit, të ulen palët, bashkë me presidentin e republikës për ta cuar vendin edhe në zgjedhje të parakohshme”, tha Lefter Maliqi.

“Janë kapur të gjitha institucionet – tha ai – dhe së fundi synon të kapet edhe presidenca”, duke ju referuar komisionit hetimor për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta pas zhdekretimit të dekretit të 30 qershorit, konsideruar një akt nul nga mazhoranca. Këtë komision hetimor, ai e quajti farsë dhe shantazh. “Kanë kaluar parlamentin, pushtetin lokal dhe gjykatat. Parlamenti është një vend qesharak, po qeshin mediat me ne”, shtoi Maliqi.

 

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.