Aksident i tmerrshëm në kufi/ BMW-ja me shpejtësi rrufe merr përpara makinën ku ndodhej familja (FOTO+VIDEO)

Një tmerr i vërtetë mund të cilësohet një aksident i ndodhur në pikën e kalimit kufitar të Shën Helenas, në aksin nacional që të çon drejt Zagrebit, kryeqyteti i Kroacisë.

Ndërkohë që automjetet prisnin për të kaluar në pikën kufitare, një BMW vjen me shpejtësi rrufe dhe përplaset pranë traut, duke shkaktuar katër të plagosur. Raportohet se tre prej tyre ndodhen në gjendje të rëndë shëndetësore.Në makinën e përplasur ndodhej një çift me fëmijën e tyre. Zjarrfikësve iu deshën 45 minuta për të nxjerrë familjen e re nga makina e shkatërruar.

Makina e parë fluturoi përtej kabinës së pagesave, por për fat, sportelisti nuk mori asnjë lëndim. Incidenti ndodhi rreth orës 12.40 të ditës së djeshme.

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/
LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.