Horror në Greqi, shkon në 7 numri i të vdekurve (Fotot)

Ka shkuar në 7 numri i të vdekurve si pasojë e stuhisë në Halkidiki, të Greqisë.

Mediat greke raportojnë se  në zonë është gjetur trupi i një burri, i cili ende nuk është identifikuar.

Ndër të vdekurit, të cilët ishin shtetas rusë, rumunë dhe çekë, ishin edhe dy fëmijë të vegjël. Sipas zëdhënësit të qeverisë, 23 persona janë duke marrë ndihmë mjekësore në spitalet e Halkidikit.Ndërkohë, në zonë është shpallur gjendja e jashtëzakonshme, ndërsa dëmet janë të pallogaritshme.

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/
LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.