Dhimbje e madhe, nëna me foshnjën në krah vrapon e tmerruar për të shpëtuar nga stuhia

7 shtatë turistë, përfshirë dy fëmijë kanë mbetur të vdekur në Greqi. Më shumë se 100 të tjerë u plagosën, pasi një stuhi e fuqishme goditi ishullin Halkidiki.

Era e fuqishme shkuli pemët dhe rrëzoi kulmet e shtëpive. “Kjo është hera e parë në karrierën time 25 vjeçare që kam përjetuar një gjë të tillë”, tha për mediat greke, Atansios Kalcas, drejtor i qendrës shëndetësore ku u strehuan shumë njerëz të plagosur.

Kujtojmë se nga stuhi të fuqishme gjatë ditës së djeshme është goditur edhe Mali i Zi dhe Shqipëria, por pa dëme në njerëz. Në disa pamje të publikuara shihet një nënë me një fëmijë në krah, që dëshpërimisht kërkon shpëtim.Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.