Shokuese/Plas grushti; karrige e tavolina kokës mes burrave e grave në mbledhjen e partisë shqiptare (VIDEO)

Lufta për pushtet në Lidhjen Demokratike të Kosovës, po përfundon me karrige e rrahje verbale. Procesi i brendshëm zgjedhor brenda kësaj partie shënoi një numër skandalesh e incidentesh në degë të ndryshme.

Të dielën që lamë pas në nëndegën “Dardania” të Komunës së Vushtrrisë, u desh edhe ndërhyrja e Policisë së Kosovës për të qetësuar gjendjen që u krijua. Derisa u tha se në këtë rrahje me objekte të ndryshme shkollore, u përfshinë dy grupe, grupi i kryetarit të degës së LDK-së, Hysni Gërgurit dhe atij të kryetarit aktual të Vushtrrisë, Xhafer Tahiri, ndërsa ky i fundit përmes një reagimi mohoi të jetë i përfshirë në çfarëdo forme në këtë incident. Ku çdo gjë e quajti si tendencioze nga kundërshtarët që e duan dobësimin e LDK-së në këtë komunë.

Por, Indeksonline ka siguruar pamjet nga kjo rrahje, ku u përfshinë edhe femrat, të cilat shihen me karrige, ku pamje të tilla të ngjasojnë me skenat e filmave aksion.Pamje ekskluzive e rrahjes së LDK-së në Vushtrri

Publiée par IndeksOnline sur Mercredi 10 juillet 2019

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/
LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.