Plasin arrestimet në Lezhë, pranga të dhunshmit dhe trafikantit të drogës

Dy persona janë arrestuar nga policia e Lezhës pasi ishin shpallur në kërkim.

Policia thotë se “bëhet fjalë për shtetasin G.K., 49 vjeç, i cili ishte shpallur në kërkim kombëtar, pasi në Maj 2019 Gjykata e Krimeve të Rënda Tiranë, e ka dënuar me 4 vite e 8 muaj burg, për veprën penale “Trafikim i narkotikëve”.

I arrestuari në bashkëpunim me dy shtetas të tjerë ka trafikuar lëndë narkotike në drejtim të Italisë

Personi tjetër i arrestuar është 48-vjeçari B.T., “për të cilin Prokuroria e Rrethit  Gjyqësor Kurbin ka urdhëruar ndalimin e tij ,për  veprën penale “Dhuna në familje”, pasi në Qershor 2019 ka ushtruar dhunë fizike,duke e goditur me sende të forta në kokë vëllain e tij, shtetasin L.T.,43 vjeç.”

©Copyright Gazeta SHQIP


Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.