Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

Pas “luftës” mes bandave dhe 48 orë para protestës, Basha shkon në Kavajë (FOTO)

Dy ditë pas përplasjes së armatosur midis dy grupe të rinjsh në Kavajë, që i mori jetën 1 qytetari të pafajshëm dhe 48 orë para protestës së të hënës kundër Edi Rama, kreu i PD Lulzim Basha është ndalur në qytetin e Kavajës.

Basha ka shkuar pasdite në Kavajë, për t’u takuar me drejtuesit e degës së Partisë Demokratike atje, në funksion të organizimit sa më të mirë për pjesëmarrje sa më të madhe në 8 Korrik.

Kreu i opozitës, ka kryer takimin informal me drejtuesit e degës, ndërsa shoqërohej nga Sekretari i Përgjithshëm Gazment Bardhi dhe kryetari i Bashkisë së Kavajës (ende në fuqi), Isa Sakja.

Basha tha se beteja e opozitës për zgjedhje te lira e të ndershme nuk ka për të njohur kthim pas derisa kjo betejë të fitohet.

Lideri i opozitës shprehu mirënjohjen për këdo që i është bashkuar kësaj beteje dhe tha se është shumë e rëndësishme që protestës së 8 korrikut t’i bashkohen sa më shumë shqiptarë “nga ata që refuzuan Edi Ramën”.

[gallery ids="792709,792708,792707,792706"]

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

 

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore