Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

Britma, lot dhe skena si në luftë - shpërthim horror në qendrën tregtare (Video & Foto)

Një shpërthim gazi ka shkatërruar një qendër tregtare në Plantation të Floridas. Videot nga vendngjarja tregojnë se shpërthimi ka shkaktuar dëme kolosale, ndërkohë që janë raportuar shumë qytetarë të lënduar.

https://twitter.com/LianeWPLG/status/1147541926494769154

Shefi i batalionit të repartit zjarrfikës Joel Gordon u tha gazetarëve se "rreth 15 deri në 20" njerëz kanë mbetur të plagosur nga ky shpërthim, por fatmirësisht nuk ka jetë të humbura.

https://twitter.com/OfficialJoelF/status/1147545997867982854

Dy prej të lënduarve janë në një gjendje "kritike" për jetën, ndërsa njëri është transportuar në një njësi të traumës së nivelit të parë.

https://twitter.com/ParkerBranton/status/1147539550039924736

Pamjet tregojnë parkingun e qendrës tregtare të kthyer në një vendgrumbullim mbeturinash, ku gjithçka është shkatërruar ashtu si edhe në pjesën e hyrjes së godinës.

https://twitter.com/sebastianredick/status/1147540966536073222

Shpërthimi duket se ka shkaktuar dëme të rënda në pjesën më të madhe të qendrës tregtare, me pjesë të mëdha të çatisë dhe mureve të shkatërruara plotësisht.

[gallery ids="792718,792719,792714,792717,792716,792715"]

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

 

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore