Ngjarja dramatike, gjendet trupi i pajetë i futbollistes shqiptare (Fotot)

Autoritetet italiane kanë arritur të gjejnë trupin e pajetë të futbollistes me prejardhje shqiptare Florijana Ismaili.

Ajo u gjend afër liqenit Como ku edhe dyshohet të ketë rënë.Trupi i saj u gjend nga roboti që ishte aktivizuar nga autoritetet emergjente italiane, në thellësi të madhe.

Më pas ajo u nxorr dhe u transportua për në spitalin St Anna, shkruan Blick.ch.

Për gjetjen e trupit të Florijana Ismaili u informuan edhe familjarët e saj.

Futbollistja e Zvicrës dhe kapitenia e Young Boys, ka tronditur opinionin futbolldashes në Zvicër dhe mbarë Evropën.

Ismaili, e lindur në Bern nga prindër shqiptarë, ka qenë pjesë e Young Boys që prej vitit 2011. Më 2014, ajo debutoi edhe në ekipin kombëtar të Zvicërës dhe që prej atëherë ka zhvilluar 33 ndeshje.

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/
LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.