Juventus vendos kushte të çuditshme për Buffon

Një kontratë e veçantë për Gianluigi Buffon. Portieri italian është një hap larg kthimit në Juventus, pas një sezoni në Paris Saint-Germain dhe në marrëveshjen e re me klubin e Juventusit ai shtoi dy klauzola të veçanta.

Siç raportohet nga “Republika”, në kontratë që do të nënshkruhet nga Buffon do të duhet të luajë të paktën 8 ndeshje në kampionat, numër që do i garantojë tejkalimin e rekordin e pjesëmarrjes në Serie A, i cili mbahet nga Paolo Maldini.

Përveç kësaj do të ketë 2 ndeshje edhe në Ligën e Kampionëve. Nga kjo marrëveshje, Buffon do të përfitojë një pagë prej 2 milionë euro për vetëm 10 prezenca me bardhezinjtë. Çmenduri, por për një portier me cilësitë e Buffon ia vlen.©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/
LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.