Akullorja zbret nga ‘froni’, Valbona Sako merr drejtimin e Durrësit

Mbyllet procesi i numërimit të votave në Durrës, ku fituese është shpallur kandidatja e PS-së, Valbona Sako.

Sako ka marrë 34026 vota, ndërsa kandidatja e Bindjes Demokratike Valbona Sakollari ka marrë vetëm 3629 vota.

Të shumta në numër kanë qënë edhe votat e pavlefshme, ku në Durrës janë shënuar plot 3029 të tilla.

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/





LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.