Voton ‘Akullorja’, komisionerët e PS ngrihen të gjithë në këmbë

Kryebashkiaku i Durrësit, Vangjush Dako, ka votuar sot i shoqëruar nga bashkëshortja dhe vajza e tij.

Dako pas tre mandateve në krye të Durrësit hoqi dorë nga kandidimi.

Sot, pasi hodhi votën e tij në kutinë e votimit, Dako deklaroi se shpreson që “kjo ditë të shkojë në harmoni”.

“U bëj thirrje të gjithë bashkëqytetarëve të mi durrsakë që të marrin pjesë masivisht në votime, sepse duke marrë pjesë sa më shumë, votojmë për të ardhmen e fëmijëve tanë”, theksoi Dako.

Ajo që ra në sy është edhe ngritja në këmbë e komisionerëvë të qendrës së votimit, kjo në shenjë respekti.

Kujtojmë, se në Durrës sot garojnë dy gra me të njëjtin emër, Valbona Sako kandidate e PS dhe Valbona Mezini kandidate e Bindjes Demokratike.

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.