Shqipëria në epokën e super-stadiumeve, ja ku do ndërtohet ky impiant (VIDEO+FOTO)

Apolonia do të bëhet me stadium të ri. Një gjë e tillë u konfirmua edhe presidenti i Federatës shqiptare, Armand Duka, që disa kohë më parë ishte i pranishëm në qytetin e Fierit.

Stadiumi “Loni Papuçiu” do të rindërtohet dhe do të jetë stadiumi i radhës që pritet të ndryshojë pas, Elbasanit, Shkodrës, Tiranës dhe Kukësit që është programuar.

Kryetari i Bashkisë Fier, Armando Subashi, ka prezantuar edhe projektin e ri të stadiumit dhe pamjet sesi do të duket. Tashmë ngelet vetëm për t’u parë dhe duke pritur nisjen e punimeve.©Copyright Gazeta SHQIP
LEXO MË TEJ:

Comments are closed.