Pas takimit me Metën, Lulzim Basha bën lëvizjen e radhës

Pas takimit me kreun e shtetit Ilir Meta, lideri demokrat Lulzim Basha ka shkuar në selinë blu ku ka pritur në takim Kreun e Grupit Parlamentar të LSI, Petrit Vasili.

Presidenti Ilir Meta reagoi pas takimit që zgjati 20 minuta me kryetarin e PD, Lulzim Basha. Fokusi i bisedës ka qenë kriza aktuale që po kalon vendi.

“Sot prita në një takim Kryetarin e Partisë Demokratike, z.Lulzim Basha për të diskutuar mbi krizën aktuale që po kalon vendi. Kërkohet përgjegjshmëri dhe sjellje europiane nga të gjithë”, shkruan presidenti Ilir Meta.

Comments are closed.