Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Lifestyle

Linja e të brendshmeve të Kim Kardashian zemëron japonezët. Ja arsyeja (FOTO)

Ideja e Kim Kardashian për ta quajtur linjën e saj të veshjeve intime ?Kimono?, nuk iu ka pëlqyer aspak japonezëve.

[gallery ids="785894,785896,785895,785893,785892,785891,785890,785888,785883,785882,785880"]

Është mungesë totale respekti të krahasosh një linjë intime me një veshje tradicionale të kulturës sonë?, thanë mbrojtës së kulturës vendase.

Por ky reagim i Kim i inatosi edhe më tepër japonezët, të cilët iu kthyen, ?Ne i veshim kimonot për të festuar shëndetin, lindjen e një fëmije, në martesa, diplomime dhe funeral. Është një veshje tradite e trashëguar në breza?.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore