Ja ç’bëhet për një femër (FOTO)

Ky është momenti dramatik kur dy luanë nisin përleshjen për një luaneshë në Kenia.

Lufta e shkurtër, por intensive, ndodhi në Parkun Kombëtar Masai Mara dhe u dokumentua nga fotografi amator Steven Underwood.


60-vjeçari tha: “Njëri prej luanëve ishte i shoqëruar kur tjetri i erdhi me ecje kërcënuese dhe sulmoi i pari. Ishte një eksperiencë e paharrueshme”.

 

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/
LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.