Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

A do shpallë sot presidenti datë të re zgjedhjesh?/Shefja e KiE dhe aleatët e PD zbarkojnë tek Meta (FOTO)

Ka qenë një ditë intensive kjo e sotmja për presidentin e republikës i cili e hapi derën e shtëpisë që në orën 05:00 të mëngjesit.

Pasi takoi kryedemokratin Lulzim Basha dhe zv/kryetarin e LS, Petrit Vasili Meta priti në zyrë edhe shefen e zyrës së Këshillit të Europës në Tiranë, Jutta Gutzkow.

Pas takimit një zgjati disa minuta në zyrën e presidentit zbarkuan krerët e partive të djathta aleatë të Lulzim Bashës.

Në takim me kreun e shtetit Ilir Meta kanë shkuar kreu i LZHK, Vangjel Dule kreu i PBDNJ, kreu i PAA Agron Duka dhe një përfaqësues i partisë Republikane.

Kujtojmë këtu se pas përfundimit të takimit me kryetarin e PD, Lulzim Basha dhe më tej me nënkryetarin e LSI, Petrit Vasili, presidenti Ilir Meta shpërndau të njëjtën thirrje ku kërkohet përgjegjshmëri dhe sjellje europiane nga të gjithë.

Dje teksa i bëri ftesë Ramës të ulej në bisedime për zgjidhjen e krizëz Meta tjha se do e priste deri ne orën 13:00. Por çfarë do të ndodhë pas kësaj ore? Një opsion është që Presidenti të dekretojë një datë të re zgjedhjesh. Presim dhe shohim.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

 

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore