Lëvizja #Edheunë/ Si u frymëzua Basha nga #MeToo, lëvizja për ngacmimet seksuale

Nisma “Edheunë” e aktorit dhe regjizorit të njohur Bujar Kapexhiu për të mos marrë pjesë ne zgjedhjet lokale të 30 Qershorit, po mer një mbështetje të madhe nga artistë dhe intelektualë të ndryshëm, kryesisht të djathtë

Nga titulli i levizjes “Edhe unë” duket qartë që si levizje ose si titull është frymëzuar nga levizja MeToo.

MeToo filloj në Tetor të vitit 2017 si një kundërpërgjigje engacmimeve seksuale ndaj femrave në Hollyvood.Nisma mori hov kur asaj iu bashkuan emra të njohur si Jennifer Lawrence, Gweneth Paltrow, Uma Thurman edhe të tjerë.

Figura të njohura të së djathtës, ish-ministra, ish-deputetë, anëtarë të Këshillit Kombëtar të PD, kandidatë për deputetë apo edhe pegadogë dhe analistë që janë shprehur gjithnjë publikisht kundër qeverisë, janë bërë pjesë e kësaj nisme, ku bëhet thirrje për pengimin e votimeve më 30 qershor.

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.