(Pamje të rënda) Lufta në Kosovë/ Ja si serbët mbytën 15 trupa në një pus uji

Në prill të vitit 1999 në Strellc të Dragashit, mediat ndërkombëtare kishin xhiruar pamjet rrëqethëse të kufomave të shqiptarëve të vrarë nga serbët që ishin futur në puset e ujit të pijshëm dhe ishin hedhur shumë pranë lumenjëve.

Sipas dëshmitarëve 10 deri në 15 trupa gjendeshin në një pus uji, të mbytur  në prill të vitit 1999.

Një nga banorët e fshatit rrëfen se në pusin në afërsi të shtëpisë së tij kishte vërejtur trupat e një vajze dhe të dy meshkujve shqiptarë. Ai thotë se në fshat gjenden edhe tre të tillë, të cilët mbajnë kufomat e rreth 12 shqiptarëve.

KLIKONI KËTU PËR VIDEON:

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.