Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Diaspora

Maqedonia e Veriut në NATO, ja urdhri i Jens Stoltenberg

Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg shpreson se procesi i ratifikimit të protokollit të pranimit të Maqedonisë së Veriut në Aleancën Atlantike mund të përfundojë brenda dhjetorit, kështu që Shkupi mund të bëhet anëtar me të drejta të plota në takimin e ardhshëm të NATO-s në Londër.

“Të gjitha vendet anëtare kanë nënshkruar protokollin e pranimit në muajin shkurt, pas të cilit është faza e ratifikimit nga ana e parlamenteve respektive, një proces që ecën përpara në mënyrë të drejtë të shpejtë. Do të ishte mirë që çdo gjë të përfundonte brenda dhjetorit, kur udhëheqësit e Aleancës do të takohen në Londër’’, theksoi Stoltenberg.

”Maqedonia e Veriut i plotëson standardet dhe kushtet për anëtarësim”, tha sekretari i përgjithshëm, i cili ka përsëritur falënderimet e kryeministrave Zoran Zaev dhe Aleksis Cipras për guximin e treguar për zgjidhjen e emrit.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

 

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore